MOSiR Łaziska Górne
 

Strona GłównaAktualności → Turniej PN - rocznik 2005

 

Turniej PN - rocznik 2005

26 lutego 2018 o 10:03

18.02.2018 w hali MOSiR w Łaziskach Górnych odbył się halowy turniej piłki nożnej młodzików rocznika 2005 o Puchar Prezesa PGKiM w Łaziskach Górnych . Podopieczni trenera Kazimierz Kaszoka w turnieju rywalizowali z drużynami: Raki Gostyń 5:1, UKS Raków Częstochowa 0:3, KS Slavia Ruda Śląska 1:4 i UKS Szopienice 0:2.  W grupie zespół KS Polonii zajął czwarte miejsce i w fazie finałowej rozegrał mecz o siódmą lokatę w turnieju z KS Górnikiem Boguszowice wygrywając w rzutach karnych 3:1 i w ostatecznej klasyfikacji zajął w turnieju siódmą lokatę. Apetyty drużyny były dużo większe, ale miejsce jakie zajęli w turnieju przyjęli z pokorą.

 Mecz o trzecie miejsce był pojedynkiem zaciętym i wyrównanym, a zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy z UKS Szopienice i to na ich piersiach zawisły brązowe medale. Pokonana drużyna  Wawelu Wirek  wyjechała z Łazisk z dużym bagażem doświadczeń, który będzie procentował na następnych turniejach.         

W finale zmierzyły się drużyny Promotora Zabrze i Slavi Ruda Śląska. Mecz ten był niezwykle emocjonujący, spotkanie zakończyło się wynikiem tylko 2:1. Napastnicy oby drużyn seryjnie marnowali sytuacje bramkowe i stąd tak niski wynik. Mimo porażki zawodnicy Slavi mogą turniej zaliczyć do udanych, bo umiejętności jakie zaprezentowali były na wysokim poziomie. Największy puchar i złote medale powędrowały do drużyny z Zabrza.

Brawa dla zawodników za postawę, za wspaniałe mecze, za fajny turniej. Za nieustępliwą uczciwą walkę, w poszanowaniu wartości własnych i przeciwnika. Brawa za spontaniczną  radość po zwycięstwach i pokorę po porażkach. Takie turnieje, to też informacja do wszystkich zawodników, że nawet największa przegrana jest tylko etapem na drodze do sukcesu.                                                                                                                                                                                                                       

Puchary, medale oraz nagrody indywidualne wręczał sponsor turnieju Prezes PGKiM Mirosław Duży.

Nagrody indywidualne otrzymali:

Najlepszy strzelec turnieju:    Paskal Pieczyski Promotor Zabrze                

Najlepszy zawodnik turnieju: Alan Sukiennicki UKS Raków Częstochowa

Najlepszy bramkarz turnieju: Maciej Murgała UKS SzopieniceBiuletyn Informacji Publicznej

Przetargi

Nasze obiekty

Nasi partnerzy

Akceptujemy karty

Ankieta

Szukaj

Ważne linki


Facebook MOSiR
Facebook ORS Żabka