MOSiR Łaziska Górne
 

Strona GłównaAktualności → WIGILIA 2017 - wyniki turnieju

 

WIGILIA 2017 - wyniki turnieju badmintona

19 grudnia 2017 o 14:33

W niedzielę 10 grudnia rozegrano w Hali MOSiR przy ul. Ogrodowej, ostatniw w cyklu, turniej badmintona - WIGILIA 2017. Cykl łaziskich spotkań z badmintonem to sześć turniejów indywidualnych rozgrywanych w sześciu kategoriach: Kobiety OPEN, Mężczyźni OPEN, Mężczyźni SENIOR (+45), NOWICJUSZ, Juniorka i Juniior. Rywalizacja atrwa przez cały rok - rozpoczyna się turniejem ZAJĄCZEK, później są Mistrzostwa Łazisk, następnie LATO, kolejne to KONIEC WAKACJI, DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI i ostatni WIGILIA. Na turniejach prowadzona jest punktacji, która tworzy RANKING - ułatwiający (a czasem utrudniający) rozstawienie w turniejach. W zawodach uczestnicza amatorzy, często pierwszy raz grający na korcie, którzy przyjeżdżają na turnieje nie tylko ze Śląska, ale również z innych województw - m.in. małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, mazowieckiego - a częst i z zagranicy (m.in. Niemcy, Ukraina).

W ostatnim tegorocznym wigilijnym turnieju wystartowało ponad 40 osób. Świąteczny  czas nie w pełni przełożył się na rywalizację -  miła, rodzinna atmosfera to jedno - ale walka o każdą lotkę, o każdy punkt, o każdy set - to drugie oblicze łaziskich zmagań w najszybszej rakietkowej grze. Walczono z "sercem", przelano litry potu, wymieniono wiele lotek i koszulek - ale było warto :) Dla każdego z osobna i dla wszystkich - to na pewno nie był stracony czas - to aktywność, rekreacja i sport. Ale gdy się gra na punkty - to muszą być i zwycięzcy; pokonanych nie było - bo każdy kto zagrał był zwycięzcą. Na podjum stanęli:

 

miejsce   K - OPEN   NOWICJUSZ   M - OPEN    M - SENIOR   JUNIORKI   JUNIORZY 
1.  WILK Paulina  WILK Paulina    MAMOT Filip    KOPTOŃ Kornel   KOZICKA Agata    KARCZEWSKI Wojtek 
2.  NOCOŃ Anna  JURECZKA Krzysztof    GANSINIEC Paweł    DRWIĘGA Wojciech    BUGAJSKA Emilia    KARCZEWSKI Wiktor 
3.    OSKĘDRA Wojciech    BRUDEK Łukasz   DRÓBKA Jerzy   MĘDRELA Kinga   MĘDRELA Paweł

 Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary. Nagrody zapewnił organizator.

Po zakończeniu zmagań turniejowych, po doliczeniu punktów za udział w każdym turnieju, podsumowano całoroczną rywalizację. W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

 miejsce     K - OPEN    NOWICJUSZ     M - OPEN    M - SENIOR   JUNIORKI   JUNIORZY  
1.  WILK Paulina  JURECZKA Krzysztof  MAMOT Filip   DRWIĘGA Wojciech   KOZICKA Agata  KARCZEWSKI Wojtek
2.  WYROBEK Ola  SZYMAŃSKI Krzysztof   GANSINIEC Paweł   WOŹNIAK Marek  KOZICKA Paulina  KARCZEWSKI Wiktor
3.  NOCOŃ Anna  WILK Paulina  BLAZY Mateusz   KOTULA Andrzej  FALKOWSKA Paulina   GOLIWĄS Stasiu

Po dodaniu punktów za udział w każdej imprezie - tabele końcowe uległy zmianom. Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody, które zapewnił Organizator.

Na zakończenie, wśród wszystkich doroslych uczestników wylosowano dwie cenne nagrody rzeczowe - koszulkę polskiej kadry na olimpiadę 2016 oraz termobag YONEX (ufundowane przez Organizatora). Szczęśliwcami okazali się Paulina i Filip. Gratulujemy :)

Turniej zorganizował oraz poprowadził, a takze przygotował cały cykl: W. Drwięga. 

Teraz czas na Święta, Nowy Rok i przygotowania do nowego sezonu turniejowego, który rozpoczniemy 25 marca - tradycyjnym ZAJĄCZKIEM. 

WESOŁYCH ŚWIĄT i wielu badmintonowych prezentów :)

Załączniki:Biuletyn Informacji Publicznej

Przetargi

Nasze obiekty

Nasi partnerzy

Akceptujemy karty

Ankieta

Szukaj

Ważne linki


Facebook MOSiR
Facebook ORS Żabka