MOSiR Łaziska Górne

Strona GłównaAktualności → Puchar LATA 2017 w tenisie stołowym -...

Puchar LATA 2017 w tenisie stołowym - podsumowanie.

07 września 2017 o 10:21

Puchar LATA - to cykliczna, coroczna, wakacyjna przygoda z tenisem stołowym dla młodszych i starszych miłośników tej dyscypliny. To cykl 5 punktowanych turniejów, rozgrywanych w lipcu i sierpniu, zakończonych ostatnim, niepunktowanym, podsumowaującym turniejem TOP 8. Do klasykikacji końcowej liczą sięcztery najlepszez wyniki - jeden turniej jest odliczany.

W zakończonym cyklu 2017 roku, w kategorii młodzieżowej (bez podziału na wiekk i płeć) sklasyfikowanych zostało 20 młodych zawodników, którzy przyjeżdżali do Łazisk m.in. z Rudy Sląskiej, Dąbrowy, Pszowa, Gliwic, Katowic, Rybnika, Orzesza i oczywiście z Łazisk.
W całym cyklu zwyciężył Rafał BRZĄKALIK (Łaziska) odnosząc 2 zwycięstwa turniejowe i dwukrotnie był drugi. Drugą lokatę wywalczył Mateusz KABUT (Pszów) - dwa razy drugi i dwa razy trzeci. Trzezcie miejsce dla zawodniczki - Julii TKOCZ z Orzesza - jeden raz trzecia, dwa razy czwarta i raz piąta. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR, nagrody rzeczowe zapewnił organizator.

W turnieju seniorów sklasyfikowanych zostało prawie 70 zawodników. Uczestnicy przyjeżdząli z całego Śląska, ale także z Opola, Olsztyna, a także uczestnikami byli zawodnicy z zagranicy -  z Ukrainy, W każdym turieju uczestniczyło nie mniej niż 40 graczy, a najliczniejszy turniej - to 51 zawodników. W rywaizacji stąjącej na bardzo wysokim poziomie, z niesamowitymi wymianami, z walką o każdą piłeczkę, w meczach, w których szala zwycięstwa przechylała się raz w stronę jednego raz w stronę drugiego zawodnika,, a często jedna piłeczka odmieniała cały wynik meczu - zwyciężył Piotr ZEMŁA z Gliwic, który wygrał dwa turnieje i dwukrotnie był drugi. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Marek TkOCZ (Orzezsze), który jeden turniej wygrał, na dwóch był drugi i raz trzeci. Trzecie miejsce wywalczył Bogusław BALAWAJDER (Wodzisław), Czwarte miejsce - W. Drwięga - jeden raz trzeci, dwukrotnie piąty i raz szósty. Miejsce piąte  zajął Krzysztof ZIĘTY (Tychy).

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR, nagrody rzeczowe zapewnił Organizator - W. Drwięga, który cały cykl przygotował, prowadził i opracowywał.

Ostatni turniej - to podsumowanie - i rywalizacji w grupach TOP 7. W grupie walczącej o miejsca 1-7 zwyciężył Bogusław BALAWAJDER (jedna porażka). Drugie miejsce zajął Jerzy PEŁKA (Orzesze) - z jednąporażką. Miejsce trzezcie - Krzysztof ZIĘTY - 3 porażki (o miejscu decydował przy równym bilansie porażek, setów - bezpośredni pojedynek). Miejsce czwarte - 3 porażki - W. Drwięga i miejsce piąte - również trzy porażki - Marcin WOŹNICZKA  (Ruda Śląska).

Szczególy w załącznikach

"Do zobaczenia za rok", mówili po odbiciui ostatniej piłeczki uczestnicy zawodów.