MOSiR Łaziska Górne
 

Strona GłównaAktualności → Badminton - LATO 2017 - wyniki

 

Badminton - LATO 2017 - wyniki

14 lipca 2017 o 15:10

2 lipca 2017 w Hali MOSiR rozegrano trzeci już w cyklu - turniej badmintona. Tym razem miłośnicy lotki walczyli w turnieju rozpoczynającym wakacje - LATO 2017. Na starcie pojawili się NOWICJUSZE, Mężczyźni OPEN, SENIORZY oraz Kobiety OPEN i Juniorki. Zawodnicy przyjechali z najdalszych okolic województwa śląskiego, a także spoza jego granic. Na starcie stanęło prawie 50 osób rywalizujących często w dwóch kategoriach.

Temperatura, chęć zwycięstwa, walka o każdą lotkę, punkt, set, mecz - litry napojów, litry potu - ale wszystko w zdrowej, sportowej atmosferzez i przede wszystkim bez kontuzji...

Po ponad 7 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. 

W kategorii JUNIOREK zwyciężyła Agatka KOZICKA, przed siostrą - Pauliną.

W kategorii KOBIET OPEN najlepsza była Paulina WILK (Gliwice). Drugie miejsce wywalczyła Ola WYROBEK (Tychy), trzecia była Ola SZTEJNWALD (Zabrze), a czwarta - Ania NOCOŃ (Łaziska). 

W kategorii NOWICJUSZ ponownie triumfowała Paulina WILK. Drugie miejsce zajął Krzysztof SZYMAŃSKI, a trzeci był Krzysztof JURECZKA.

W kategorii Mężczyzn OPEN triumfował Filip MAMOT (Radzionków). Drugi był Paweł GANSINIEC (Radzionków), a trzeci Robert BORSZCZ (Zabrze).

Najbardziej skomplikowana sytuacja punktowa miała po raz pierwszy miejsce w kategorii SENIOR. W finałowej grupie trzech zawodników odniosło po 2 zwycięsta  (2-1 i 2-0) oraz jedną porażkę (1-2). Po raz pierwszy od 7 lat organizacji turniejów trzeba było liczyć "małe" punkty.. Najlepszy bilans miał W. Drwięga (+25). Drugie miejsce  - Krzysztof MYALSKI (Bieruń) + 12, a trzecie - Eugeniusz WYROBEK (Tychy) +6. 

Szczegółowe wyniki w załącznikach i w zakładce ligi amatorskie - badminton na stronie MOSiR. W galerii zdjęcia z turnieju.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez MOSiR. Nagrody rzeczowe zapewnił Orgaanizator. 

Całą imprezę przygotował i prowadził: W. Drwięga

Załączniki:Biuletyn Informacji Publicznej

Przetargi

Nasze obiekty

Nasi partnerzy

Akceptujemy karty

Ankieta

Szukaj

Ważne linki


Facebook MOSiR
Facebook ORS Żabka